O nás

U zrodu našeho klubu sehrál hlavní roli Milan Pírek, který vnukl celému projektu klíčovou myšlenku. Naší vizí je vytvořit vhodné zázemí a odbornou pomoc nejen mladým a nadějným atletům, ale i dětem s chutí se hýbat. Chceme je dále motivovat a naučit je základům správného pohybu a koordinace. Dát jim tak možnost poznat pestrost a rozmanitost atletiky a v případě zájmu se v ní i dále rozvíjet. Vytvořit jim vhodné zázemí. Naše současné působiště je na atletickém stadionu v Brně na Palackém vrchu.

Věnujeme se širokému spektru kategorií, od dětí až po dospělé. U mládeže se zaměřujeme na rozvoj všeobecných principů pohybu a základních dovedností. U dospělých se již víc specializujeme na jednotlivé disciplíny, které si vybrali sami sportovci nebo které jim byly doporučeny trenéry. Jednou z našich priorit je kategorie dospělých (od dorostenců po muže), kde nyní usilujeme o vytvoření silné tréninkové skupiny. Upozorňujeme na to, že pod vedením našich trenérů nedochází k rané specializaci a do 15. roku se děti věnují celkové atletické přípravě. Vrcholovou specializací našeho klubu jsou sprinterské a skokanské disciplíny.

V současné době nabízíme naše atletické přípravky pro děti prvního stupně a to na základních školách ZŠ Hroznová, ZŠ Náměstí Míru a ZŠ Vejrostova 1. Děti, které by našly zalíbení v atletice a chtěly by se jí věnovat i nadále (mimo přípravku pro děti, po ukončení 1. stupně), budou mít možnost navštěvovat navazující atletickou přípravku pro 2. stupeň. 


Naše vize

Na níže uvedených fotografiích uvidíte, co je naším cílem, o co se snažíme a jakou máme motivaci k tomu, co děláme.